Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tarihi zirve Singapur’da gerçekleşti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u ilk kez bir araya getiren tarihi zirve Singapur’da başladı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-g-un, Salı sabahı Singapur’da, Kuzey Kore lideri ve ABD başkanı arasındaki ilk tarihi bir zirvenin başlangıcında el sıkıştılar.

Birkaç ay önce kimsenin hayal edemeyeceği bir sahne gerçekleşti. Trump ve Kim iki ülkenin bayraklarıyla donatılmış salonda kırmızı halıda buluşup el sıkışıp sohbet ettiler.

Trump ile el sıkışmasından sonra Kuzey Kore lideri, “Birçok zorluğu aştıktan sonra bu aşamaya geldik.” dedi. Tarihi zirvenin başlangıcında Trump, Kim ile büyük bir ilişki geliştirmeyi beklediğini söyledi.

Beyaz Saray’dan dün açıklanan programda, yaklaşık 45 dakika sürmesi öngörülen ilk görüşmenin Trump ile Kim arasında sadece birer tercüman eşliğinde yapılacağı belirtilmişti.Yerel saatle 09’da gerçekleşen zirve 41 dakika sürdü ve sonrasında heyetler arası görüşmelere geçildi.

Söz konusu baş başa görüşmenin ardından 1,5 saat sürmesi beklenen heyetler arası temaslara geçileceği ve daha sonra da çalışma yemeği yenileceği bildirilmişti.

https://turkish.aawsat.com/2018/06/article55406810/kuzey-kore-medyasinin-trump-kim-zirvesiyle-imtihani

https://turkish.aawsat.com/2018/06/article55406839/trump-ve-kimden-onemli-ve-kapsamli-anlasmaya-imza