Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tarık Ramazan’a bir tecavüz suçlaması daha! | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Müslüman Kardeşler (İhvan-ı Müslimin) örgütünün kurucusu olan Hasan el Benna’nın torunu olan Tarık Ramazan, üçüncü bir kadına daha tecavüz etmekle suçlanıyor. Ramazan bir ay önce benzer iki iddia nedeniyle gözaltına alınmıştı.

Yargı yetkililerine göre, ‘Mary’ müstear ismini kullanan Fransız Müslüman bir kadın, 2013-2014 yılları arasında Ramazan’ı kendisine Fransa, Brüksel ve Londra’da birkaç kez tecavüz etmekle suçladı.

Defalarca tehdit etti

AFP’ye verdiği bilgilere göre, ‘Mary’, Ramazan’ı kendisine şiddet uygulamak, konferans oturumu aralarında otellerde yaklaşık on kez aşağılayıcı cinsel eylemlerde bulunmakla itham etti.

Yargı yetkilileri, Şubat 2013- Haziran 2014 tarihleri arasındaki süreçte Mary, defalarca uzaklaşmaya çalıştığını fakat Ramazan’ın tehditlerine maruz kaldığını belirtti.

Mısır’daki İhvan-ı Müslimin Cemaati’nin kurucusunun torunu, bir televizyon eleştirmeni ve Oxford Üniversitesinde bir profesör olan Ramazan, Fransa’da 2 kadına tecavüz ettiği iddialarıyla gözaltına alınmıştı. Savcılık, 2 Şubat’ta Ramazan hakkında soruşturma açmış ve tutuklanmasına karar vermişti. Ramazan ise hakkındaki iddiaları reddediyor.

Mısır asıllı İsviçre vatandaşı akademisyen Ramazan’ın avukatları, mahkemeden, pasaporta el konulması ve 50 bin avroluk bir teminatla serbest bırakılması için talepte bulundu. Mahkeme söz konusu talebi reddetti.