Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tayvan’da 18 kişinin öldüğü tren kazası hakkında soruşturma | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen, 18 kişinin hayatını kaybettiği turistleri taşıyan hızlı tren kazasının ardından bugün, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Dün Yilan kentinden meydana gelen kazada Puyuma Expresi’nde bulunan yolculardan 187 kişinin yaralandığı, 18 yolcunun ise hayatını kaybettiği belirtildi.

En küçük kurban 9 yaşında

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada hayatını kaybeden en küçük kurbanın 9 yaşında olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca Taitung şehrindeki bir okulun 12 ve 13 yaşlarındaki iki öğrencisinin de kazada hayatını kaybedenler arasında olduğu belirtildi.

Tsai Ing-wen, bu sabah gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kaza nedeniyle herkes endişeli dururumda. Savcılıktan olayın ardındaki sebebi en kısa zamanda ortaya çıkarmasını istedim” şeklinde konuştu.

Savcılık olayla ilgili harekete geçti

Savcı Chiang Jen-yu, polis ve adli tıp ekibinin kazanın bir insan hatası nedeniyle olup olmadığını araştıracağını belirtti.

Yetkililer, bugün olay yerinde arama kurtarma çalışmalarını tamamladıklarını bildirirken, vagonlarda yolcu kalmadığı ifade edildi.

Tayvan’daki kaza, iki trenin çarpışması sonucu 30 kişinin hayatını kaybettiği kazadan beri en çok can kaybının yaşandığı bir diğer önemli olay oldu.