Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

The Sun: Liverpool gol makinesinin ücretini iki katına çıkarmayı planlıyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Liverpool kulüp yönetimi, çıktığı 47 maçta 43 kez fileleri havalandıran Mısırlı Muhammed Salah’ın haftalık maaşını 185 bin pounda çıkarmayı planlıyor. İngiltere merkezli ‘The Sun’ gazetesinin haberine göre, kulüp yönetiminin, geçtiğimiz hafta İngiltere Premier Lig’de yılın futbolcusu unvanını alan Salah’ın İspanya’nın Real Madrid takımına transfer olacağına dair hakkında çıkan bir takım haberlerin yanı sıra geleceğiyle ilgili soru işaretlerini bitirmeyi hedeflediği belirtildi.

Salah’ın şu anki haftalık ücretinin 90 bin pound olduğunun altını çizen gazete, bu maaş ile en çok ödeme yapılan isimler arasında yer almadığına dikkat çekti.

Gazeteye göre Liverpool, Luis Suarez ve Philippe Coutinho’nun Barcelona’ya transfer olmasının ardından, bir diğer büyük oyuncunun takımdan ayrılmasını engellemeye çalışıyor. Mısırlı oyuncuyu sezon başında Roma’dan 34.3 milyon pound bonservis bedeliyle transfer eden Liverpool, Salah’ı bu rakamın 4 katına başka bir takıma gönderebilir.

Kulüp yetkilileri, ‘Mısırlı gol kralı’ olarak isimlendirdikleri Salah’ı takımda tutmak istiyor. Gazete, Liverpool’un Rusya’da yapılacak 2018 FIFA Dünya Kupası öncesi, Salah’ın maaşını yükselterek 4 yıllık yeni bir kontrat yapmak istediklerini aktardı.