Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Thomas Cook, İngiliz çiftin ölümünün ardından Mısır’daki müşterilerini tahliye ediyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İngiltere’nin en büyük seyahat acentalarından olan Thomas Cook, Salı günü iki İngiliz turistin hayatını kaybetmesinin ardından oteldeki diğer turistler arasında da hastalık belirtilerinin görüldüğüne dair bilgi aldıklarını belirterek, tüm müşterilerini Mısır’da bulunan Hurgada şehrindeki otelden tahliye etmeye karar verdiklerini açıkladı.

Thomas Cook seyahat acentası tarafından yapılan açıklamada, Hurgada şehrindeki Steigenberger Aqua Magic Hotel’de kalan müşterileri John ve Susan Cooper’ın ölümlerinden dolayı duydukları üzüntü ifade edilirken, İngiliz çiftin ölüm nedenlerinin henüz belli olmadığı bilgisi verildi.

Otel müşterileri arasında hastalık belirtileri görülen çok sayıda insan olduğuna dair bilgi aldıklarına dikkat çekilen açıklamada, “Önceliğimiz güvenlik olduğu için tüm müşterilerimizi bu otelden çekme kararı aldık” ifadeleri kullanıldı.

Turistlerin Hurgada’daki başka bir otele götürülecekleri ve istedikleri takdirde Cuma günü eve dönüp dönmeyeceklerine karar verebilecekleri kaydedilen açıklamada, Temmuz ayı sonunda Steigenberger Aqua Magic Hotel’i kontrol ettikleri ve memnuniyet oranının yüzde 96 olduğunun tespit edildiği belirtildi.

BBC’de yer alan haberde, Thomas Cook acentasının bu kararının 301 müşteriyi içerdiği bildirildi.

Aynı habere göre, İngiliz turist John Cooper (69) kalp krizinden hayatını kaybederken, karısı Susan’ın (63) ölüm sebebi henüz belli değil.

Kızıldeniz Valisi Ahmed Abdullah ise dün yaptığı açıklamada, Hurgada’daki lüks otelde 2 İngiliz turistin ölümünü doğrulayarak, olayın herhangi bir ‘suç şüphesi’ içermediğini vurguladı.

Abdullah, John Cooper’ın hastanede hayatını kaybettiğini söylerken, eşi Susan’ın ise John’un ölüm haberinin ardından sinir krizi geçirerek öldüğünü bildirdi.

Ahmed Abdullah, İngiliz çiftin cesetlerinin İngiltere’ye gönderilmeden önce, ölüm sebebinin tespit edilmesi için Savcılığın Susan Cooper’ın cesedine otopsi yapılmasına karar verdiğini de sözlerine ekledi.