Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Toronto’da silahlı saldırı: 2 ölü 13 yaralı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kanada’nın ticari başkenti Toronto’da dün gece meydana gelen silahlı saldırıda saldırgan da dahil 2 kişi olürken 13 kişi yaralandı.

Toronto silahlı saldırıya sahne oldu. Kanada polis yetkililerinin verdiği bilgiye göre saldırgan da 2 kişinin öldüğü ve 13 kişinin de yaralandığı saldırı kentin en yoğun bölgelerinden birinde meydana geldi. Görgü tanıkları 20 el silah sesi duyduklarını aktardı.

Konuya dair açıklama yapan Toronto Emniyet Müdürü Mark Saunders, silahlı saldırıda yaralanan genç bir kadının tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını bildirdi.

Saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğünü belirten Saunders, “Saldırının nedenine ilişkin bir şey söylemek için henüz çok erken” dedi.

Polis güçleri saldırının meydana geldiği Greektown semtindeki ana caddeyi geçişe kapatırken görgü tanıkları silah sesleri üzerine insanların panik içinde etrafa kaçıştığını söyledi.

Toronto Belediye Başkanı John Tory yaptığı açıklamada saldırıyı kınayarak vatandaşlardan olayın sebepleri belirlenene kadar sakin kalmalarını ve panik yapmamalarını istedi.

Saldırının şehirde ateşli silahlara ilişkin bir sorun yaşandığının göstergesi olduğuna değinen Tory, herkesin kolaylıkla silah edinebildiğine dikkat çekti. Tory, saldırının sebebinin henüz belirlenemediğine işaretle “Neler olduğunu bilmiyoruz. Yaşananları öğrenmemiz gerekir” ifadesini kullandı.

Toronto Emniyeti geçen hafta bireysel silahlanmanın yaygın olduğu şehirde muhtemel olayları engellemek için ek 200 polisi 19.00-03.00 saatleri arasında devriyeye çıkmaları için görevlendirmişti.