Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump, Oprah Winfrey’e meydan okudu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar ile ünlü talk show sunucusu Oprah Winfrey’i, CBS kanalında yayınlanan 60 Dakika programında kendisi hakkında sorduğu sorular nedeniyle eleştirerek, 2020’de yapılacak başkanlık seçimlerinde Winfrey ile yarışmayı umduğunu söyleyerek meydan okudu.

60 Dakika programında, Cumhuriyetçi, Demokrat ve bağımsız 14 kişiyle röportaj yapan Oprah Winfrey, başkanın ilk yılı hakkında sorular yöneltti.

Oprah, Trump’a ve başkanlık seçimlerindeki rakibi Hillary Clinton’a oy veren bir grup seçmeni programda ağırladı.

Winfrey, programda Trump lehine ya da aleyhinde herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak konuklarına ülkenin ekonomisinin iyi durumda olup olmadığına ve ABD’ye duyulan saygının dünyada giderek azalması konusunda ne düşündüklerine ilişkin sorular yöneltti.

Bunun üzerine Trump, Twitter hesabından paylaştığı ifadelerle, soruların taraflı olduğunu, Oprah’ın 2020 başkanlık seçimlerine katılmasını umduğunu ve diğerleri gibi onu da yeneceğini dile getirdi.

Winfrey, aralarında Entertainment Weekly’nin de bulunduğu birkaç medya kuruluşuna başkanlık için aday olmayacağı söylemiş, fakat son dönemde medyada bu konudaki spekülasyonların yayılmasının ardından bu konuyu değerlendirmeye almıştı.