Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump: Esed, büyük bedel ödeyecek | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, Suriyeli muhaliflerin kontrolü altındaki Doğu Guta’nın Duma kentine yapılan ‘pervasızlık’ olarak nitelendirdiği kimyasal saldırı sonrasında Suriye rejiminin ‘ağır bedel’ ödeyeceği sözünü verdi.

Trump, Twitter üzerinden paylaştığın mesajında, “Suriye’deki anlamsız kimyasal saldırı sonrası kadınlar ve çocuklar dahil çok sayıda kişi öldü. Baskı altındaki bölge, Suriye ordusu tarafından çevrilmiş, bu da dış dünyayla bağını koparıyor. Rusya ve İran ‘hayvan Esed’i destekledikleri için bu durumdan sorumlular. Esed rejimi büyük bedel ödeyecek” ifadelerini kullandı.

Trump, Duma’da yaşananları, ‘hiçbir gerekçesi olmayan insani felaket’ olarak nitelendirdi.

Öte yandan Reuters Haber Ajansı’na göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın üst düzey bir danışmanı, bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, Washington’ın Duma’daki kimyasal saldırıya tepki olarak bir füze saldırısı başlatması fikrine uzak olmadığını söyledi.

Beyaz Saray İç Güvenlik ve Terörle Mücadele Danışmanı Thomas Bossert, ABC kanalında yayınlanan ‘This Week’ adlı programda yaptığı açıklamada, “Hiçbir şeyi göz ardı etmiyorum. Şu an saldırıyı inceliyoruz” ifadelerini kullandı. Bossert, olayın görüntülerini ise ‘korkunç’ olarak nitelendirdi.