Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump: İngiltere Kraliçesi’nin davetine geç kalmadım | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği İngiltere ziyaretinde İngiltere Kraliçesi ile buluşmasına geç kaldığı iddialarını kabul etmedi.

Trump, Pensilvanya’daki destekçileriyle yaptığı röportajda, buluşma yerine erken ulaştığını ve Kraliçe’yi kendisinin beklediğini ifade etti.

Sky News’in haberine göre, ABD Başkanı, söz konusu haberlerin yanlış ve provokasyon amaçlı olduğunu belirterek, Kraliçe ile görüşmesini çok güzel bir ziyaret olarak niteledi.

Kraliçe ile harika bir kimyaya sahip olduklarını söyleyen Trump, “Kraliçe’den bir çay daveti aldım. Bu oldukça muhteşem bir durum” şeklinde konuştu.

Trump, ayrıca, “Buluşma yerine gereken saatte ulaştım. Korumalarla birlikte Kraliçe’yi bekledim. 15 dakika önce ulaştım. Eşimle birlikte bekledik. Bu iyi bir şey. Çünkü o bir kraliçe değil mi? Onu bekleyebiliriz. Ancak ben erken geldim” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı, “Görüşmenin 15 dakika sürmesinin planlandığını bilmiyordum. Ancak görüşme neredeyse bir saat sürdü” dedi. Frist Lady ve Kraliçe’nin birbirini sevdiklerini de ifade etti.