Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump: John Brennan en kötü CIA direktörüdür | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada, John Brennan’ı ülkesinin tarihindeki ‘en kötü’ CIA direktörü olduğunu ifade etti.

Trupm pazartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “John Brennan’a dava açılacağını umuyorum. Tüm kayıtlarını, metinlerini, e-postalarını ve belgelerini almak çok kolay olacak. Sadece zayıf çalışmasını değil, aynı zamanda bir çeşit cadı avına nasıl bulaştığını da ortaya çıkaracak” dedi.

Trump açıklamasının devamında, “Brennan’ın çok kötü bir adam olduğunu düşünüyorum. Eğer bakarsanız, onun döneminde çok fazla şey olduğunu fark edersiniz. Bence o çok kötü bir insan” diyerek, 2013’ten Temmuz 2017’ye kadar teşkilatın direktörlüğünü üstlenen Brennan’a sert eleştiride bulundu.

Trump, 16 Ağustos’ta, CIA’nin eski direktörünün gizli bilgilere erişimini yasaklayan bir bildiri yayınlamıştı. Karar, Amerikan siyasi çevrelerinde birçok tartışmaya yol açtı. Eski yetkililerin gizli bilgilere erişim iznini yadsıyan Cumhuriyetçiler bu hamleyi alkışlarken, Trump’ın, politikalarına yönelik eleştirilerde bulunan Barack Obama dönemindeki yetkililerden intikam almaya çalıştığını söyleyen Demokratlar ise söz konusu karara saldırdılar.