Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump: Kuzey Kore Lideri çok açık, çok onurlu bir insan | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong- un’a övgüde bulunarak onun çok açık ve çok saygın olduğunu belirtti. Pyongyang’ın yakında gerçekleştirilecek toplantıya özen gösterdiğini vurguladı.

Trump, Beyaz Saray’da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile gerçekleştirdiği toplantı sırasında, “Kim Jong-un ile çok yakında bir toplantı yapacağız. Yakın zamanda bir toplantı gerçekleştirmek istedikleri bize iletildi. Bunun dünya için çok önemli olduğuna inanıyoruz” şeklinde konuştu.

ABD, hiçbir şekilde taviz vermeyecek

Trump, ABD’nin Kuzey Kore’ye karşı herhangi bir tavizde bulunmayacağını vurguladı. Amacın, Kuzey Kore’nin nükleer silahsızlandırılması olduğuna işaret eden Trump, bunun ne anlama geldiği sorusuna, “Gayet açık. Nükleer silahlardan kurtulacağımız anlamına geliyor” şeklinde yanıt verdi.

Trump ayrıca, “Benim için basit bir anlaşma ile zafer kazanmak kolay olacak. Fakat bunu yapmak istemiyorum. Nükleer silahlarından kurtulmalarını istiyorum. Kuzey Kore ile açık ve onur davranışlar sergilememizi umuyorum” dedi.

ABD Başkanı, Kuzey Kore Lideri’ni ”Gördüğümüz her şeyden hareketle söylüyorum. O gerçekten çok açık, bence çok onurlu davrandı” ifadelerini kullanarak övdü.