Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump, Mueller'in sorularına yazılı cevap verdi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin


Los Angeles/ Şarku’l Avsat

ABD Başkanı Donald Trump, Özel Savcı Robert Mueller’in 2016 seçimlerine Rus müdahalesi hakkında sorduğu sorulara dün yazılı bir şekilde yanıt verdi. Bu, bir yılı aşkın süredir devam eden ve Trump tarafından defalarca eleştirilen soruşturma açısından önemli bir adım.

ABD basınında çıkan haberlere göre Trump’ın avukatı Jay Sekulow, yaptığı açıklamada, “ABD Başkanı bugün özel savcının ofisi tarafından sunulan soruları yazılı bir şekilde yanıt verdi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Cumhuriyetçi Başkan’ın ikinci avukatı Rudy Giuliani ise “Bu soruşturmanın sona erme zamanı geldi” ifadelerini kullanarak Trump’ın ‘benzeri görülmemiş bir işbirliği’ gerçekleştirdiğini vurguladı.

Muller’ın soruşturması, Cumhuriyetçi milyarder kampanya ekibi ve Rus yetkililer arasında bir anlaşma olup olmadığını tespit etmeyi amaçlıyor.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube