Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump, Putin’le boks maçı yapmak istememesinin nedenini açıkladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir boks maçında karşı karşıya gelmesi halinde kendisinin çok sert biri olduğu düşünüleceği için böyle bir maç yapmayı istemediğini belirtti.

Illinois eyaletinde yaptığı konuşmada Trump, Rus liderine çok nazik davrandığı için bazı kesimlerce eleştirdiğini söyleyerek, Putin ile harika bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve her şey hakkında konuştuklarını söyledi.

Trump, “Putin ile boks müsabakası başlatsaydım, o zaman da ‘O çok sertti, bu korkunç bir şey’ diyeceklerdi. Başka bir deyişle, arada hiçbir fark yok” açıklamasında bulundu.

Putin ve Trump’ın, Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 11 Kasım’da Paris’te düzenlenecek Ateşkes Günü etkinliklerinde bir araya gelmesi bekleniyor.

İki lider, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de 16 Temmuz’da gerçekleşen ilk tam kapsamlı zirvede bir araya gelmişti. Zirvede, Suriyeli mülteci krizi ve Rusya’nın 2016 ABD seçimlerine müdahale ettiğine dair iddialar ele alınmıştı.