Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump ve Time dergisi arasındaki krize Beyaz Saray’ın eski fotoğrafçısı da dâhil oldu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD eski Başkanı Barack Obama döneminde Beyaz Saray’ın fotoğrafçısı olarak görev Pete Souza, Trump ve Time dergisi arasındaki krize dahil oldu.

Trump, cuma günü derginin “2017 Yılın Adamı” kapağı için Time’ın kendisine yaptığı teklifi reddettiğini söyledi. Trump duyurusunda “Time dergisi, geçen yıl olduğu gibi muhtemelen bu yıl da Yılın Adamı olacağımı söylemek için aradı. Fotoğraf çekimi ve röportaj yapmam gerekiyormuş. Reddettiğimi söyledim. Her neyse, teşekkürler” dedi. Dergiden verilen cevap “Başkan’ın onu yılın kişisi seçtiğimiz konusunda yanlışı var” oldu. “Time 6 Aralıkta açıklanacak anket sonuçlarına kadar kendi seçimini duyurmaz” ifadeleri kullanıldı.

Beyaz Saray’ın eski fotoğrafçısı Pete Souza da kriz sürerken sosyal medya üzerinden 15 Obama pozunu yayınladı. Souza, fotoğrafların altına Trump’a cevaben “Bazılarının yapması gereken çok iş var” yazdı.

Time dergisi yıllık olarak geride bırakılan yıl için “en etkili” ya da “en başarısız” insanı seçerek kapağına taşıyor. Trump, Başkanlık koltuğuna oturduğu 2016 yılında “Amerika’yı İkiye Bölen Devlet Başkanı” başlığıyla seçilmişti.

Trump sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 2012, 2014 ve 2015 yılında derginin kapağı için seçilmemesinden duyduğu hoşnutsuzluğunu paylaşmıştı.

Geçen haziran ayında, Trump’ın golf oynadığı kulüplerde fotoğrafının yer aldığı sahte bir Time kapağının asılı olduğu ortaya çıkmıştı.

Trump, ABD Başkanı olmasından bu yana kendisi hakkında yanlış haber yaymakla ve kişiliğini çarpıtmaya çalışmakla suçladığı Amerikan basını kavgalı halde.