Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump, Twitter’da en çok takip edilen lider oldu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Medya ve halkla ilişkiler uzmanı Burson Cohn & Wolfe (BCW) şirketinin hazırladığı yıllık çalışmaya göre ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’da en çok takip edilen dünya lideri. Trump’ı sırasıyla Papa Franciscus ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi izliyor.

Twiplomacy adlı çalışmaya göre yaklaşık 52 milyon takipçiyle Trump, 2017’nin ekim ayında dünyanın en çok takip edilen dünya lideri oldu. Trump’ı 47 milyon takipçiyle Papa Franciscus,ve kişisel hesabında 42 milyon, resmi hesabında da 27 milyon takipçisi bulunan Hindistan Başbakanı Modi izledi.

Avrupa’da İngiltere Başbakanı Theresa May’ın resmi hesabında kişisel hesabına kıyasla 5 milyon daha fazla takipçi bulunuyor. May’i 2017 yılında cumhurbaşkanı seçilmesiyle takipçi sayısı 3 kat artan Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron izliyor.

Twitter’daki en aktif siyasetçi Venezuela’dan

Güney Amerika ülkesi Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza Montserrat, son 12 ayda günlük olarak attığı ortalama 55 tweetle Twitter’daki en aktif hükümet temsilcisi oldu.

187 ülkenin devlet, hükümet ve dışişleri bakanlarını kapsayan çalışmanın 193 kişiyle yüzde 97’sini Birleşmiş Milletler oluşturuyor.

Twitter’da sadece Laos, Moritanya, Nikaragua, Kuzey Kore, Svaziland ve Türkmenistan’ın resmi hesabı bulunmuyor.