Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’dan Türkiye’ye yaptırım tehdidi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, terör ve casusluk suçlamalarıyla yargılanırken cezaevinden çıkarılarak ev hapsine alınan ABD’li rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılmaması halinde, Türkiye’ye yaptırım uygulanacağını söyleyerek tehdit etti.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri, büyük bir Hıristiyan, aile adamı ve harika bir insan olan Andrew Brunson’ı uzun süredir tutuklu yargılayan Türkiye’ye büyük yaptırımlar uygulayacak. Brunson büyük acı çekiyor. Bu masum inanç adamı hemen serbest bırakılmalı” ifadelerini kullandı.

“Şimdi serbest bırakın ya da sonuçlarla yüzleşmek için hazır olun”

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise Washington’da din özgürlüğü üzerine yapılan bir konferansta yaptığı konuşmada, “ABD Başkanı adına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk hükümetine bir mesajım var. Pastör Andrew Brunson’u şimdi serbest bırakın ya da sonuçlarla yüzleşmek için hazır olun. Eğer Türkiye, bu masum inanç adamını serbest bırakmak için hemen harekete geçmezse ve onu bize yollamazsa, ABD, Andrew Brunson serbest kalana kadar Türkiye’ye ciddi yaptırımlar uygulayacak” şeklinde çıkışta bulundu.