Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’ın balistik füzelere karşı korunaklı makam aracı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, Asya ziyareti sırasında alınan önlemler dikkat çekiyor. Bu önlemlerin en öne çıkanı ise füzelere karşı korunaklı zırhlı makam aracı oldu.

Ulusal ajanslara ait Twitter hesaplarında, Asya ziyaretinde bulunan Trump ve Globimaster C17 tipi araçlara ait fotoğraflar yayınlandı.

Trump’ın konvoyunda Cadillac marka limuzinler de bulunuyor. Daily Mail Gazetesi’nde yer alan habere göre, Cadillac marka limuzinlerin, balistik füzeler ve kimyasal saldırılara dayanıklı olduğu belirtildi.

İleri teknoloji iletişim araçlarıyla donatılmış bu zırhlı araçlarda, olağanüstü ve acil durumlar için tıbbi malzemeler de bulunuyor.

ABD yönetimi, Cadillac One olarak bilinen araçların daha fazla geliştirilmesi için ABD General Motors şirketiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Daily Mail’in haberine göre, ABD Başkanı’nın araç konvoyu için 15.8 milyar dolar harcandı. Bu maliyetin önümüzdeki yıl artması bekleniyor.

Trump’ın Asya turunda kullandığı araçlar, Eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde de kullanılıyordu. ABD Başkanı’nın resmi araç filosunda 12 Limuzin modelinden araçlar bulunuyor.