Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’ın ‘Birliğin Durumu’ konuşması için basılan davetiyelerde yazım hatası | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Kongre üyelerine, Başkan Donald Trump’ın ‘Birliğin Durumu’ konulu konuşmasına katılmaları için gönderilen davetiyelerde bulunan bir yazım hatası, alay konusu oldu.

ABD dergisi Time’ın bildirdiğine göre, davetiyelerde yanlışlıkla ‘state of union’ (Birliğin durumu) yerine, ‘state of uniom’ yazıldı.

ABD anayasası yer alan maddeye göre, başkanların her yıl Kongre’de ‘Birliğin Durumu’ konuşması yaparak, icraatları ve planları hakkında Kongreye ve halka bilgi vermesi gerekiyor.

Sosyal medya hesaplarından paylaştılar

Birkaç Kongre üyesi, hatalı basılan bu davetiyelerin fotoğraflarını Twitter’dan yayınladı. 3 binden fazla Twitter kullanıcısı da, bu fotoğrafları şahsi hesaplarından paylaştı. Birkaç saat içinde, ‘state of uniom’ Twitter’da en çok konuşulan konu oldu.

CNN, davetiyelerde bulunan yazım hatasının düzeltilerek tekrar basıldığını ve ardından Kongre üyelerine yeniden dağıtıldığını bildirdi.

‘Birliğin Durumu’ konuşmasını dün akşam ilk kez gerçekleştiren Trump, 80 dakikalık konuşmasında ABD’ye ve uluslararası meselelere dair birçok konuyu ele aldı.