Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’ın oğlu Donald Trump Jr. gayrimenkul projelerini tanıtmak için Hindistan’da | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump’ın oğlu Donald Trump Jr. zengin yatırımcılarla özel bir toplantı düzenlemek için Hindistan’a gitti. Trump Jr’ın toplantıda lüks gayrimenkul projelerini tanıtacağı belirtildi.

Trump ailesinin ticari faaliyetlerini yürüten Donald Trump Jr. şirketi tarafından Hindistan’daki 4 şehirde inşa edilen konutları satmak için bugün Hintli emlakçılarla bir araya gelecek.

Hindistan’da sadece konut projelerini tanıtmakla kalmayacak olan Donald Trump Jr. aynı zamanda bu hafta Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenecek bir etkinlikte de dış politika üzerine bir konuşma yapacak.

Yeni Delhi, Mumbai, Kalküta ve Puna gibi şehirlerde 5 emlak projesi gerçekleştiren Trump şirketi için Hindistan, en büyük dış pazar olma önemine sahip.

Trump şirketi, son birkaç gün içinde Hindistan basınına büyük reklamlar vererek, Donald Trump Jr’ın ziyareti ve emlak projelerine yönelik bilgiler verdi.

Trump şirketinin inşa ettiği 47 katlı Trump Towers’ta tek daire fiyatı 850 bin dolar ile 5.1 milyon dolar arasında değişiyor.

ABD medyası ve aktivistler, Trump’ın oğlunun Hindistan ziyaretine işaret ederek, Donald Trump Jr’ın babasının ABD başkanı olmasından istifade ederek ticari faaliyetler gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Donald Trump Jr. ise geçtiğimiz hafta verdiği bir röportajda gelen bu eleştirilere yanıt vererek, Hindistan’daki ilişkilerini 10 yıl boyunca geliştiren şirketin, bu çalışmaların meyvelerini şimdi aldığını söyledi.