Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’ın sesini birebir taklit eden uygulama | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Yeni çıkan bir uygulama, yeryüzündeki herkesin sesini taklit edebiliyor. Tüm bu özellikleri ise istedikleri kelimelerle kullanabilmeleri için kullanıcılarına sunuyor. ‘Lyrebird’ adlı uygulama hala test aşamasında olmasına rağmen, konuşmasını yalnızca 60 saniye dinlediği ABD Başkanı Donald Trump’ın sesinin tam dijital versiyonunu üretebiliyor.

Şimdilik sadece İngilizce olarak hizmet verebilen Lyrebrid uygulaması, Amerikan lehçesinde çok iyi sonuçlar verebiliyor. Alman Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, uygulama, kişisel ayarlarınızı değiştirerek pek çok kullanım alanı sunuyor. Örneğin Amerikalı ünlü aktör Morgan Freeman’ın sesini kullanarak, ‘Clifford: Büyük Kırmızı Köpek’ kitabı gibi sesli PDA kitaplar dinleyebilirsiniz.

Kötüye kullanım

Öte yandan uygulamanın geliştiricisi, bu teknolojinin olası kötüye kullanımlarının olabileceğinin farkında olduklarının altını çizdi ve kullanıcının kaydettiği ses verilerini emniyete alacağı sözünü verdi. Ses işleme sırasında, bu teknolojinin kullanıldığına dair bir anons koyularak, dinleyenlerin ses kaydının bu uygulamadan çıktığını ve sesin meşhur kişinin taklidi olduğunu anlaması sağlanacak.

Uygulama, ücretsiz olarak kullanıma sunuldu

Şirket, uygulamanın, sesin simüle edildiğini bildirmek üzere çeşitli yollarla taklit edilen kişiden izin aldığını açıkladı. Uygulama, şuan beta versiyonu ile test edilmek üzere ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Geliştirici, ilerleyen zamanlarda, uygulamanın İngilizce dışındaki dillerde de kullanabilmesini sağlayacak yeni bir sürüm sunmayı planlıyor.