Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’ın Twitter hesabı kapatılacak mı? | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter’da kullandığı sert ifadeler nedeniyle bazı taraflar Trump’ın sosyal medya hesabının kapatılmasını istedi. Twitter’dan yapılan açıklamada ise kurallara uymadığı takdirde Trump’ın hesabının da kapatılabileceği ifade edildi.

ABD Başkanı Donald Trump, her gün iç ya da dış siyaset hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunurken, genellikle bu hesap üzerinden görevden alınanları ve yeni görevlendirmeleri kamuoyu ile paylaşıyor.

Trump’ın hesabı kapatılsın

Çoğunluk Trump’ın seçmenleriyle kurduğu siyasi iletişimi ‘devrim’ niteliğinde ve gelişen teknolojinin getirileri olarak görürken, bazı taraflar ise devlet başkanlarına kadar uzanan siyasi eleştirileri nedeniyle Trump’ın Twitter hesabının kapatılması talebinde bulundu.

“Trump’ın da hesabı kapatılabilir”

Twitter’ın hukuk biriminin başında bulunan Vijaya Gadde, Twitter’ın kurallarına uymaması halinde ABD Başkanı Donald Trump’ın da hesabının kapatılabileceğini söyledi. Twitter daha önce ırkçılık ve şiddet içeren hesapların yanı sıra şiddete teşvik eden hesapların bazılarını kapatmıştı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey dün yaptığı açıklamada, şirketinin fikirlerin paylaşıldığı açık bir platformu temsil ettiğini ifade ederek, bunun olumlu bir platform olmasına rağmen ‘art niyetli kişiler’ tarafından manipüle edilerek olumsuz bir etki yaratılmak istendiğini söyledi.