Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’tan FBI’ya soruşturma talebi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, 2016 yılında yürütülen başkanlık seçim kampanyasına FBI tarafından müdahale edilip edilmediğinin soruşturulması amacıyla Adalet Bakanlığı’na resmi başvuruda bulunacağını açıkladı.

Resmi Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunan Trump, “Buradan talep ediyorum, yarın da resmi olarak başvuruda bulunacağım. Adalet Bakanlığı, FBI tarafından seçim kampanyamıza yönelik siyasi nedenlerle bir soruşturma gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini incelemelidir. Eğer gerçekleştirildiyse bunun Obama yönetiminde yer alan kişilerin isteğiyle yapılıp yapılmadığı soruşturulmalıdır” ifadelerini kullandı.

ABD basınına göre FBI, Trump’ın kampanya danışmanları olan George Papadopoulos and Carter Begg ile görüşerek bilgi almak istedi.

Beyaz Saray ile çok sayıda Demokrat ve Cumhuriyetçi, Trump’ın seçim kampanyası ekibinin Rusya ile olan bağlantılarını ve Rusya’nın 2016’daki seçimlere müdahale edip etmediğini araştırmak üzere geçtiğimiz yıl özel yetkili savcı olarak görevlendirilen Robert Mueller’in çalışmalarını engellemekle suçlamıştı.