Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’tan Florida saldırısı nedeniyle FBI’ı eleştiri | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, 2016 Başkanlık seçimlerinde Rusya’nın müdahalesine yönelik bir soruşturma ile çok vakit kaybederek, Florida’da 17 kişinin öldürüldüğü okul saldırısıyla ilgili istihbaratı ihmal ettiği gerekçesiyle Federal Soruşturma Bürosu’nu (FBI) eleştirdi.

“FBI, Rus müdahalesini ispatlamaya çok zaman harcıyor”

Twitter hesabı üzerinden bugün açıklama yapan Trump, “FBI’ın, Florida’da okula ateş açan saldırganla ilgili ipuçlarının gözden kaçırılması çok üzücü. Bu kabul edilemez. FBI, Trump seçim kampanyasına Rus müdahalesini ispatlamaya çok zaman harcıyor” ifadelerini kullandı.

Trump’ın açıklamaları, FBI’ın Florida’daki okula silahlı saldırıyı gerçekleştiren Nikolas Cruz hakkında gelen ihbara rağmen saldırganın engellenememesi üzerine bir inceleme başlattığını duyurmasından sonra geldi.

Geçtiğimiz günlerde, ABD’nin Florida eyaletinde yer alan Parkland şehrinde bir liseye düzenlenen silahlı saldırıda 17 kişi ölmüş, 14 kişi de yaralanmıştı.

Zihinsel rahatsızlığı olduğu belirtilen okulun eski bir öğrencisi 19 yaşındaki Nikolas Cruz, yakalanmasının ardından suçunu itiraf etmişti.

BBC’ye göre, ABD’de 2012’den beri gerçekleştirilen en ölümcül saldırı olan Florida okul saldırısı, ABD’deki ‘ateşli silahlarla ilgili sınırlamalar’ konusunda yapılan tartışmaları yeniden alevlendirdi.