Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump’tan, Kuzey Kore liderine ‘Roket adam’ hediyesi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, Washington’dan NATO Zirvesi’nin yapıldığı Brüksel’e gitmeden önce Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un için özel bir hediye hazırladı.

Trump, geçen hafta Pyongyang’da üç gün geçiren ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo aracılığıyla Kuzey Kore lideri Kim’e bizzat kendi tarafından imzalanmış ve üzerine not yazılmış Rocket Man (Roket Adam) şarkısının yer aldığı Elton John albümünü gönderdi.

Pompeo ise geçtiğimiz hafta Kuzey Kore’ye yaptığı ziyarette Kim ile bir araya gelemediği için bu hediyeyi teslim edemedi.

“Küçük bir hediyem daha var”

Dün de gazetecilere demeç veren Trump, hediyenin şu an da kendisinde olduğunu fakat uygun bir zamanda Kuzey Kore Lideri Kim’e sunulacağını söyleyerek, “Aslında onun için küçük bir hediyem daha var. Kendisine takdim ettiğim zaman ne olduğunu öğreneceksiniz” dedi.

Singapur’da düzenlenen zirve sırasında Trump’ın Kim’e ‘Roket Adam’ şarkısını bilip bilmediğini sormuş, Kim ise bu soruya ‘hayır’ yanıtı vermişti.

Bunun üzerine Trump, Kuzey Kore liderine içinde ‘Roket Adam’ şarkısının yer aldığı Elton John albümünü hediye etmeye karar verdi.