Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Trump: Putin’e ABD seçimlerine müdahale edip etmediğini tekrar sordum | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz yıl gerçekleşen ABD seçimlerine Rusya’nın müdahalesiyle ilgili ABD istihbarat teşkilatının değerlendirmesine katıldığını söyledi.

Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD istihbarat teşkilatının Rusya müdahalesine ilişkin bulgularına rağmen, Rusya’nın müdahalesine yönelik suçlamaları reddettiğini söyledi.

Başkan Trump, “Putin’e ABD seçimlerine müdahale edip etmediğini tekrar sordum. ‘Ben yapmadım’ dedi. Sadece birkaç kez sorabilirsiniz. Her beni gördüğünde ‘Ben yapmadım’ dedi. Gerçekten inanıyorum ki ‘Ben yapmadım’ dediğinde yapmadığını kastediyordur” diye kaydetti.

Vietnam ziyareti sırasında gerçekleşen bir basın toplantısında konuşan Trump, Putin ile seçimlere müdahale konusunda tartışmaya istekli olmadığını ve Rusya ile dünya sorunları konusunda çalışmaya devam etmek istediğini söyledi.

“Rusya ile iyi ilişkilere sahip olmak harika bir şey”

Putin ile bu konuyu tartışamayacağını söyleyen Trump, “Onunla burada bu konu için tartışamam. Onun Suriye dışında olmasını ve onunla Ukrayna konusunda çalışmayı tercih ederdim. Rusya ile iyi ilişkilere sahip olmak harika bir şey” açıklamalarında bulundu.