Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Tunus Teknik Direktörü: Belçika karşında farklı bir Arap takımı olacak | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

2018 Dünya Kupası G Grubu’nun ikinci maçında bugün Belçika ile karşı karşıya gelecek olan Tunus Milli Takımı Teknik Direktörü Nebil Malul, sahadan zaferler ayrılmak istediklerini, Arap dünyasının umutlarının öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Turnuvada boy gösteren 4 Arap takımı (Mısır, Fas, Suudi Arabistan ve Tunus) şimdiye kadar çıktıkları 7 maçı kaybettiler ve 14 gol yediler.

Tunus, Belçika ile kritik bir karşılaşmaya çıkacak. Ancak Malul, grubun ilk maçında İngiltere’ye 2-1 kaybeden takımının bu başarısızlığı telafi edebileceği konusunda iyimser.

“Baskı ve sorumluluk hissediyoruz”

Malul Cuma günü düzenlenen basın toplantısında, “Arapların gözü Tunus takımının üzerinde. Daha fazla baskı ve sorumluluk hissediyoruz. Onları hayal kırıklığına uğratamayız. Farklı bir Arap takımı olmalı ve kazanmalıyız” dedi.
Malul konuşmasına şöyle devam etti:

“Belçika güçlü bir takım fakat biz hazırız. Takımımız Belçika karşısında oynayabilecek performansta. Rakip savunmanın üstesinden gelebileceğimize inanıyorum.”

Öte yandan Tunus millî takımı kaptanı Wahbi Khazri, “Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Üç puanı istiyoruz ve Belçika takımını yenebiliriz” dedi.