Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Türk lirası rekor seviyeye geriledi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada, Batı ülkelerinin Türkiye’ye karşı ilan ettiği ekonomik savaşın ülkeyi ekonomik krize düşüremeyeceğini söyledi.

Yılbaşından beri yüzde 40 değer kaybederek rekor seviyeye gerileyen Türk lirası ise dün de değer kaybetmeye devam etti. Piyasalarda, bir dolar 6.7 liradan alıcı buldu.

Balıkesir’de halka hitap Erdoğan, “Eğer onların doları varsa bizim de Allah’ımız var” sözünü tekrarladı.

Konuşmasında, uluslararası kredi derecelendirme kurulunu “Sahtekar” ve “Düzenbaz” olarak niteleyen Erdoğan, Türk halkına seslenerek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Biz kararlı bir şekilde yola devam ediyoruz. Siz de bu noktada evvelallah kararlı olun, dik durun. Biz size güveniyoruz. Siz bizim arkamızda olduğunuz sürece merak etmeyin Türkiye’nin öyle anlatıldığı gibi yok bilmem kredi derecelendirme kuruluşları şöyle söylemiş, böyle söylemiş… Bırakın o sahtekarları, düzenbazları bırakın. Onlar bizim için çok şeyler söylediler. Bu dünyada batan ülkelere bir anda 4 derece artırmak suretiyle not veren bunlar, teşkilatlarıdır”

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı tarafından dün yayınlanan açıklamada, Türk lirası mevduatlarına vergi indirimi yapıldığı, buna karşılık döviz mevduatlarına vergi zammı getirildiği bildirildi.

Anadolu Ajansı’nda (AA) yer alan habere göre, bir yılı dolduran Türk lirası mevduatlarından vergi alınmayacak.