Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Türki Al eş-Şeyh, Suudi Olimpiyat Komitesi Başkanı seçildi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Olimpiyat Komitesi üyeleri, genel kurul toplantısı için Riyad’daki Prens Faysal bin Fahd Spor Kompleksi toplantı salonunda bir araya geldi.

Toplantı, 34 üyenin katılımıyla, Sayım ve Sıralama komitesi başkanı Ahmed Ebu Ammare’nin başkan seçimi için yeterli üye sayısının bulunduğunu duyurmasının ardından başladı.

Ebu ammare, Olimpiyat Komitesi Başkanlığı için yalnızca Suudi Arabistan Spor Kurulu Başkanı Turki Al eş-Şeyh tarafından başvuru yapıldığını duyurdu. İç seçim kurallarına göre, Al eş-Şeyh’in, 2017-2020 yılları arasında, Arap Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmesine karar verildi.

Komite başkanlığına getirilen Al eş-Şeyh yaptığı konuşmada tüm komite üyelerine teşekkür etti. Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a selam ve şükranlarını ifade eden Al eş-Şeyh, bu komite için sağladıkları tüm desteğe vurgu yaparak, spor alanındaki gelişmelere verdikleri önemin altını çizdi.

Genel kurul toplantısında spor camiası başkanlarının yanı sıra çok sayıda spor yazarı da hazır bulundu.

Suudi Arabistan Spor Kurulu Başkanı Turki Al eş-Şeyh’in yerine Medine’de bir spor kulübü açılış törenine Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prens Abdulaziz el-Faysal katıldı.

Modern projelerle inşa edilen tesisin tabelasının asılmasının ardından tesis içerisinde gezi düzenlendi. Açılış ile ilgili açıklamada bulunan Prens Abdulaziz el-Faysal, “Medine’de spor kulübü açılışı gerçekleştirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu çocuklarımızın faydalanmasını isteyeceğimiz olanaklardan yalnızca birisi” dedi. “Burası, sporcuların yeteneklerini artıracak ve geliştirecek, potansiyellerini sergileyebilecek bir yerdir. Hepimiz vatanına hizmet etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

El-Faysal, “Şükürler olsun ki bu ülkede gençlere ve sporculara büyük önem veren bilge bir liderimiz var ve sürekli desteği ve ilgisini üzerimizde hissediyoruz. Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a takdir ve şükranlarımı iletiyorum. Allah’ın izniyle spor alanında yapılan bu geliştirmelerin meyvelerini gelecekte toplayacağız” şeklinde konuştu.