Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Twitter kullanıcıları Trump-Kardashian görüşmesini nasıl yorumladı? | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ünlü televizyon yıldızı Kim Kardashian’ın ABD Başkanı Donald Trump’ı Beyaz Saray’da ziyaret etmesi, twitter kullanıcıları arasında değişik tepkilere sebep oldu. Bazı kullanıcılar, ziyareti överken bazıları da dalga konusu yaptı.

Bazı twitter kullanıcıları Kardashian’ın Beyaz Saray ziyaretini “Asil” olarak nitelendirirken, kullanıcılardan biri “Kardashian’ın yaptığı övgü ve takdiri hak ediyor” cümlelerini kullandı.

Kardashian ise ABD Başkanına gerçekleştirdiği ziyarette Elissa Mary Johnson adlı 63 yaşındaki bir tutuklu için af talebinde bulundu. Trump ile hapishane yasalarının yeniden düzenlenmesi konusunda fikirlerini paylaştı.

“Bayan Johnson ikinci bir şans bekliyor”

Twitter’da Kardashian’ın hesabını takip eden kullanıcılardan biri ziyarete ilişkin yaptığı yorumda, “Bu olumlu hareketinden dolayı seni tebrik ederim. Bayan Johnson da hapishanede bulunan benzeri birçok kişi gibi ikinci bir şans bekliyor” cümlelerini yazdı.

Kardashian’ın Beyaz Saray ziyaretine dair twitter aracılığıyla yorum yapanlardan biri de ABD’li Senatör Rand Pool’du. Pool, resmi hesabı aracılığıyla yaptığı yorumda, “Kardashian’ın hapishane kanununun düzenlenmesi için yaptığı girişimden dolayı kendisini tebrik ederim. Bunu yapması beklenen daha birçok kişi var” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret, twitter kullanıcıları aracılığıyla dalga konusu da edildi. Bazı kullanıcılar, “Trump, Kim’leri karıştırdı” diyerek, ABD Başkanının Kuzey Kore lideri Kim Joung-Un ile gerçekleştirmesi beklenen zirveye dikkat çekti.

Kardashian’ı eleştiren kullanıcılar da vardı. Ünlü televizyon yıldızının Başkan Trump ile hapishane kanununu istişare edecek bilgiye sahip olmadığını ve bu sorunun çözümünün uzmanlara ihtiyaç duyduğunu belirten bir twitter fenomeni, “Kim Kardashian’ın, hapishaneler kanununu Başkan ile istişare edecek kadar eğitimin arka planı nereden geliyor?” diye sordu.

Johnson, 20 yıldır hapishanede

Beyaz Saray’ı ziyaret eden ünlü televizyon yıldızı Kardashian’ın affını talep ettiği 63 yaşındaki Elissa Mary Johnson, uyuşturucu suçundan dolayı ömür boyu hapse mahkum edilmişti. Johnson, 20 yıldır hapishanede bulunuyor.