Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Uber’in 57 milyon kullanıcısının bilgileri çalındı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Uber farklı ülkelerden 57 milyon kullanıcısının bilgilerinin çalındığını açıkladı. Uber, siber saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanlarına, bilgileri silmesi karşılığında 100 bin dolar ödeme yaptı.

Uber Üst Yöneticisi Dara Khosrowshahi, mobil uygulama ile taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber’e geçtiğimiz yıl siber saldırı düzenlendiğini, bu saldırı sonucunda şirketin dünya genelindeki 57 milyon kullanıcısının bilgilerinin çalındığını belirtti. ABD’de bu uygulama üzerinden taksicilik yapan yaklaşık 600 bin kişinin olduğunu belirtti.

Bu durumun yaklaşık bir yıl gizli tutulduğunu belirten Khosrowshahi, verilere karşılık olarak siber saldırıyı gerçekleştiren bilgisayar korsanlarına 100 bin dolar ödendiğini açıkladı.

Khosrowshahi dün yaptığı açıklamada, “ Olanlar için mazeret üretmeyeceğim, bunların hiçbiri olmamalıydı” ifadelerini kullandı. Şirketteki güvenlik kalitesini yükseltileceğini açıklayan Khosrowshahi, “Geçmişi silemem ama her Uber çalışanı adına hatalarımızdan ders çıkaracağımızın sözünü verebilirim. Müşterilerimizin güvenini kazanmak için çok çalışacağız” dedi.