Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Uluslararası Koalisyon’dan DEAŞ operasyon: 35 ölü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin (SOHR) verdiği bilgilere göre Washington liderliğindeki Uluslararası Koalisyon tarafından bugün gerçekleştirilen hava saldırıları sonucu radikal DEAŞ örgütü üyelerinden en az 35 militanı öldürüldü.

AFP’nin haberine göre Gözlemevi Müdür Rami Abdurrahman, Uluslararası Koalisyonun Hecin şehri ve çevresine gece yarısı gerçekleştirdiği saldırılar sonucu 28 örgüt üyesinin öldürüldüğünü söyledi. Ayrıca, Koalisyonun desteğiyle Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile DEAŞ arasında yaşanan çatışmada 7 militanın daha öldürüldüğünü açıkladı.

Washington liderliğindeki Uluslararası Koalisyon, DEAŞ’la mücadele kapsamında SDG’ye destek veriyor. SDG, örgütü hedef alan son saldırısını, 10 Eylül’de Suriye’nin doğusunda gerçekleştirmişti .

Irak ile sınırı bulunan Deyr-i Zor ilinde operasyonlar gerçekleştiren SDG, Fırat Nehri’nin doğu kıyısında küçük bir alana hakimiyet kuran DEAŞ’ı hedef alıyor.

10 çocuğun bulunduğu 41 sivil yaşamını yitirdi

SOHR’a göre geçtiğimiz Perşembe ve Cuma günleri Uluslararası Koalisyon tarafından gerçekleştirilen hava saldırıları sonucunda aralarında 10 çocuğun bulunduğu 41 sivil yaşamını yitirdi.

414 DEAŞ militanı öldürüldü

10 Eylül’den beri meydana gelen çatışmalarda 414 DEAŞ militanı öldürüldü. SDG saflarından da 227 savaşçı hayatını kaybetti.