Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ürdün hükümeti Salt’taki operasyonun sona erdiğini duyurdu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ürdün hükümeti pazar günü yaptığı açıklamada başkent Amman’ın kuzeybatısındaki Salt şehrinde ortaya çıkarılan bir terör hücresine yönelik başlatılan operasyonun öğle saatlerinde sona erdiğini duyurdu.

Ürdün Basın İşleri ve İletişim Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cumane Guneymat operasyona ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Güvenlik hizmetleri, operasyonun sona ermesinin ardından bölgeyi temizlemeye devam ediyor. Daha önce bir kısmı teröristlerce havaya uçurulan binanın tamamının yıkılmasının ardından durumun normale dönmesi için bütün bölge taranıyor.”

Operasyonun sonuçlarına yönelik de bilgi veren Guneymat, 4 güvenlik gücü personelinin operasyon sırasında öldüğünü, 5 teröristin tutuklandığını ve Fahis ilçesinde saldırıya karıştığından şüphelenilen 3 kişinin öldürüldüğünü belirtti.

Fahis’teki müzik festivalinde meydana gelen saldırıda bir polis ölmüş, 6 kişi de yaralanmıştı.

Guneymat, vatandaşların güvenliğinin sağlanması amacıyla operasyonun güvenilir bilgiler, çeşitli aşamalardaki istihbarat uygulamaları, profesyonel bir planlama ve atılan bilinçli adımlar çerçevesinde gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Ürdün Kralı 2. Abdullah günün erken saatlerinde yaptığı açıklamada ülkenin güvenliğine ve vatandaşlarının selametine zarar vermek isteyenlere izin vermeyeceklerini söyledi. Abdullah, “Haricilerle acımasız bir biçimde savaşacağız ve tüm gücümüzü kullanarak onları yeneceğiz” diye konuştu.