Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ürdün Kraliyet Mahkemesi, Prensler hakkındaki iddiaları yalanladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ürdün Haşimi Kraliyet Divanı, Kral 2. Abdullah’ın iki kardeşi ile amcasının oğlu ile ilgili asılsız iddiaları yalanlayarak, bu haberleri ortaya atanlar hakkında adli kovuşturma başlatılacağı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı, “Bazı web siteleri ve sosyal medya platformlarında, Prens Faysal bin el Hüseyin, Ali bin Hüseyin ile amcasının oğlu Talal bin Muhammed’in ordudan atıldığı gibi söylentiler ve yalan haberler yer aldı. Haşimi Kraliyet Mahkemesi, bu asılsız iddiaları yayanları tespit edecek. Yalan haberleri yayan herkes, Ürdün kurumlarına zarar vermeyi amaçlıyor. Bu yalanlar, sadık Ürdün halkını etkilemeyecek, ulusal birliğe ve Ürdün halkıyla Haşimi ailesi arasında kurulan güçlü bir ilişkiye dokunamayacaktır.”

Kral 2. Abdullah, geçen hafta kardeşleri Faysal ve Ali bin Hüseyin ile amcasının oğlu Talal bin Muhammed’in emekliye sevk edilmesine karar vermiş, yayımladığı mesajda görevlerinden ötürü prenslere teşekkür ederek “Ürdün Silahlı Kuvvetleri, gücünü arttırmak için kapsamlı bir gelişme ve yeniden yapılanma sürecine giriyor” ifadelerini kullanmıştı.