Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ürdün ve BAE, Necef uçuşlarını askıya aldı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ürdün Kraliyet Havayolları ve Flydubai, Irak’ta hizmet eksikliği ve işsizlik nedeniyle patlak veren protestolar nedeniyle Necef’e olan uçuşlarını güvenlik gerekçesiyle askıya aldığını açıkladı.

Ürdün resmi haber ajansı Petra’nın bildirdiğine göre, Ürdün Kraliyet Havayolları, Amman ve Necef arasındaki düzenli seferlerin, Necef havaalanındaki güvenlik durumunun belirsizliği nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar askıya almaya karar verdi.

Ürdün Kraliyet Havayolları, Amman ve Necef şehirleri arasında haftada 4 uçuş seferi gerçekleştiriyor.

22 Temmuz tarihine kadar uçuşlar durduruldu

Reuters’a bilgi veren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şirketi Flydubai’nin Sözcüsü ise, Necef şehrine haftalık tek sefer olan uçuşların 22 Temmuz tarihine kadar durdurulduğunu bildirdi.

İran’da seferleri durdurma kararı aldı

İran devlet televizyonu da, Tahran’ın gösterilerin yaşandığı Irak’ın Necef kentine yönelik seferleri uçuş güvenliği gerekçesiyle durdurduğunu duyurdu.

Uçaklar Bağdat’a yönlendirildi

Tahran Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı yetkilisi Ali Rüstemi, Necef’e hareket edecek bazı yolcu uçaklarının Bağdat’a yönlendirildiğini açıkladı.

Göstericiler Necef Havalimanı’nı bastı

Irak’ın güneyinde hizmet yoksunluğu, elektrik kesintileri ve işsizlik nedeniyle patlak veren gösterilerde protestocular dün Necef Havalimanı’nı basmıştı. Bunun üzerine Iraklı yetkililer havalimanındaki uçuşların askıya alındığını duyurmuştu.