Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ürdün ve İngiltere arasında 422 Suriyeli mülteci kabulü görüşmesi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi Çarşamba günü İngiltere Göçmenlik İşleri Bakanı Caroline Nokes ile Suriyeli mülteciler konusunu görüştü.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, iki ülke arasındaki görüşmelerde belirli bir süre için geçiş izni verilen 422 Suriyelinin yeniden yerleşim sürecinin ele alındığı belirtildi.

Muhaliflerin kontrol ettiği bölgelerde sivil savunma ekibi olarak çalışan ve rejimin saldırı başlatmasıyla Golan Tepeleri’ne kaçan 422 kişiye, İngiltere, Almanya ve Kanada iskân sözü vermişti.

Ürdün, Birleşmiş Milletler’den (BM) Almanya, İngiltere ve Kanada tarafından iskân edilecek 422 kişilik sivil savunma gönüllülerinin, 3 ay içinde nakledileceği yanıtını aldıktan sonra geçişlere izin verdi.

İngiliz Bakan, Ürdün Dışişleri Bakanı’na ülkesinin, anlaşmanın yapıldığı zamanda Suriyelilerin nakledilme prosedürlerinin tamamlanması için atacağı adımlar hakkında bilgi verdi.

İngiltere Göçmenlik İşleri Bakanı, Ürdün’ün Suriyeli mülteciler karşısındaki büyük insani rolünü takdir ederek, İngiltere’nin Ürdün’e bu konuda her zaman destek verdiğini belirtti.

Safedi ve Nokes, uluslararası toplumun mültecilere karşı sorumluluklarını