Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Ve cemaatin vaizi Obama konuştu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Kuşkusuz Amerikan Başkanı Donald Trump ve adamları düşman liberal kamp ve daha az yoğunlukla Başkan ila halk tabanı arasında boşluk yaratmak isteyen Cumhuriyetçi Parti tarafından çeşitli ve çok yönlü saldırıya uğruyor.

Yarı parlamenter seçimlerin yaklaşmasıyla saldırı türleri çeşitlilik gösterdi, örneğin Bob Wodword adındaki ünlü gazeteci Trump hakkında kitap yayımlarken, Trump yönetimi içinde bir kişinin Başkan’a karşıt bir makalesini New York Times imzasız şekilde yayımlamıştır. Makalenin yayınlanmasından sonra Trump bu yazarın kim olduğu ile ilgili tahkikat yapılmasını istemiştir. Saldırıların en son türü de Trump karşıtı nutuklar olmuş ve konuda Demokrat Parti tüm hünerlerini göstermiş ve konuşmacıların konuşmacısı bariz hitabeti ile Barack Obama dili ve vücut diliyle demokratların en keskin silahı olarak ortaya çıkmıştır.

Geçen Cumartesi günü Obama Kaliforniya’da bir nutuk irad etmiş ve kongredeki çoğunluğun değiştirilmesi için seferberlik ilan etmiştir. Obama bununla yetinmeyip Trump’a atfettiği korkutma politikasının değiştirilmesi gerektiğini vurgulayarak Annheim Şehrinde topluluklara: ‘Tarihimizin önemli bir noktasındayız, politik hayatımıza, az da olsa, biraz onur geri getirme fırsatımız doğmuştur’ şeklinde hitap etti.

Obama, aralarında yüksek hava sıcaklıkları olmak üzere! bir dizi yanlış olaylar sebebiyle ‘İnsanların korkuya kapıldığını’ söyledi. Amerikan, hatta dünyanın, liberal medyasının alışagelmiş üslubunun gereği olarak dünyanın tüm kötülükleri, Donald Trump’ın kişiliğinde, yöntemi ve yönetiminde toplamayı uygun görmüştür. Obama’nın bu konuşması ilk değil, bundan önce de İllinois Eyaletinde Trump’ın kişiliğini fütursuzca eleştirmiştir.

Düşmanlarının kendisini hedef alma sebep ve yöntemlerini iyi bilen ve çelik kadar güçlü olan başkan düşmanının küçük düşürmek için fırsatı kaçırmadı ve Obama açıklamaları hakkında: ‘Kendisini teessüfle izlerken uyuya kalmışım’ diyerek North Dakota’da kendisini dinleyenleri güldürdü ve eski Demokrat Partili Başkan’ı ülkenin gelişimini kendine mal etmekle suçladı.

Doğrusu şu ki, Trump her sabah kalktığında Obamacı ve Demokrat Partili düşmanlarının kendisine karşın açtığı bir savaşa gözünü açıyor, başta duman bombalarını patlatıyorlar, ardından adamı hukuki meselelerle meşgul ediyorlar.

Trump’a karşı bu fütursuzca savaştan, Obama ve akımı hariç, kim memnun kalır? Medya ve Sanat başta olmak üzere Amerikan Solundan başka kim bu savaşa sevinir? Evet, Rus misafiri Putin’i ABD’yi durdurmaya davet eden İran Dini lideri Hamaney, ve ‘uluslararası’ Humeynici network’un tamamı sevinir.

Uluslararası Müslüman Kardeşler Networkunun tümü, açıktan veya gizli şekilde, Arapça veya çeşitli yabancı diller kullanarak, bu ateşe benzin döker.

Son olarak, uluslararası sol da bu savaşın ortaya çıkmasına sevinir. İlginçtir, bu üçlü ittifak bundan önce ‘Arap Baharı’ adı verilen şeyin yaratılması ve desteklenmesi için destek vermişti, bu uluslararası üçgenin başında şu an hatipler hatibi İllinois’ın çocuğu Hüseyin oğlu Barack Obama bulunmaktadır!