Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens ‘2007 Hac Mevsimi Açılış Töreni’ne başkanlık etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, hac güvenlik güçleri ve yardımcı kurumların 2017 hac mevsimi açılış törenine başkanlık etti.

Söz konusu törene İçişleri Bakanı ve Yüksek Hac Komitesi Başkanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Medine-i Münevvere Vali Yardımcısı Prens Suud bin Halid el- Faysal, Mekke-i Mükerreme Vali Yardımcısı Abdullah bin Bender ve Yüksek Hac Komitesi üyesi Bakanlar ve Merkezi Hac Komitesi ve Emniyet Birlikleri Komutanları katıldı.

Veliaht Prens Mekke’de Özel Acil Kuvvetler Karargahı’na ulaştıktan hemen sonra ulusal selamı verdi ve daha sonra tören Kur’an-ı Kerim’den ayetler okunarak başladı.

İçişleri Bakanı ve Yüksek Hac Komitesi Başkanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Veliaht Prensin liderliğinin, Krallık’ın hacıları karşılamaya ve güvenliklerini sağlamaya hazır olduğunu gösterdiğini belirterek, kendi adına ve bu yıl hac planlama çalışmalarında yer alanlar adına teşekkür ve takdirlerini sunan bir konuşma yaptı.

İçişleri Bakanı, “Allahu Teala Suudi Arabistan’ı hacıları ağırlayıp güvenliklerini ve rahatlarını sağlama vazifesiyle şereflendirdi. Krallık, kurucusu Kral Abdulaziz’den beri, asil oğulları ve sadık adamları hac ve hacılar için gerekli imkanları sunmakta. Mekke, Medine ve kutsal mekanlarda mega projeler yapmakta ve alışveriş gelişimi Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, döneminde iki kat gelişim gösterdi” dedi.

Törende, Hac Güvenlik Güçleri’nin sunduğu askeri gösteri ve kullanılan hava güvenlik uçakları da tanıtımı yapıldı.

Tören kapanışında Veliaht Prens, Kral selamı verdi ve tören alanından ayrıldı.