Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens, Cidde’deki tuzlu su arıtma tesisini ziyaret etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın, Cidde’de bulunan tuzlu su arıtma tesisine gerçekleştirdiği ziyaret, Suudi Arabistan liderlerinin, devlet kurumlarının tüm çalışmalarını büyük bir ilgiyle takip etmesi ve çeşitli sektörlerde çalışan Suudi vatandaşlarının tüm başarılarını destekleyip, teşvik etmesi anlamına geliyor.

Veliahtın ziyareti, deniz suyunu tatlı suya dönüştüren Tuzlu Su Dönüşüm (Arıtma) Şirketi’nin (SWCC), yerli ve uluslararası alanda su endüstrisi ve teknolojisinde benzeri görülmemiş bir düzeyde verimliliğe ulaşıp, tuzlu suyu arındırıp tatlı suya dönüştürme üretimini günde 5 milyon metreküpe yükseltmesinden sonra gerçekleşti.

Dünyanın en büyük tuzlu su arıtma sistemine sahip olan tesiste, 2017 yılının ortalarında, günde 3.6 milyon metreküp olan tuzlu suyu dönüştürme üretimi, suyu maliyetinde herhangi bir artış olmaksızın günde 4.4 milyon metreküpe yükseltilmişti.

Tuzlu Su Arıtma Şirketi Müdürü Mühendis Ali bin Abdurrahman el-Hazmi, tarihi bir başarı elde eden Cidde tuzlu su arıtma tesisi çalışanlarını tebrik etmek için bir ziyaret gerçekleştiren Veliaht Prens’e şükranlarını dile getirdi.

El-Hazmi, bu başarının kurumda çalışan 10 bin Suudi personele ve teknik imkanlara dayandığını ifade etti.