Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens, el-Kasim’deki Suudi Demiryolları Politeknik Enstitüsü’nü ziyaret etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, el-Kasım bölgesinde yer alan Bureyde şehrindeki Suudi Demiryolları Politeknik Enstitüsü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Enstitü tarafından Veliaht Prens’e, eğitim salonları ve teknik laboratuvarlarda, sinyal, kontrol sistemleri, altyapı, lokomotif ve araçların bakımlarının yanı sıra istasyon ve yolcu hizmetleri konularında, Harameyn Hızlı Tren, Kuzey Güney Demiryolu (SAR) ve Riyad Metro hatlarında çalışacak olan Suudi öğrencilere sunulan eğitim programları hakkında bilgi verildi.

Ulaştırma Bakanı ve Kamu Ulaştırma İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nebil el-Amudi, Veliaht Prens’in enstitüyü ziyaret ederek öğrenciler ve eğitim kadrosuyla buluşmasının, demiryolu endüstrisinin yerelleşmesini teşvik etmede önemli bir etkiye sahip olacağını dile getirdi.

Suudi Demiryolları Politeknik Enstitüsü Başkanı Dr. Rumih el-Rumih ise, enstitünün Suudi Demiryolu Şirketi ile Teknik ve Mesleki Eğitim Genel Kurumu’yla stratejik bir ortaklık olduğunu söyleyerek, 2014 yılında eğitim programlarını başlattıklarını bildirdi.

El-Rumih, şimdiye kadar, Harameyn Hızlı Tren, Kuzey Güney Demiryolu hattı ve Riyad Metrosu’nda çalışmak üzere 3 grup öğrencinin mezun edildiğini aktararak, Demiryolu sektöründe uzmanlaşan, sektöre destek veren, sürdürülebilirlik ve verimlilik sağlayan tek kurumun enstitü olduğunu da sözlerine ekledi.