Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens: En büyük terör tehdidi İslam inancımızın çarpıtılmasıdır | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, ‘İslam ülkelerinde yaşayan halkın sindirilmesine ve dinin saptırılmasına’ izin vermeyeceklerini vurgulayarak, en büyük terör tehdidinin İslam inancının çarpıtılması olduğunu söyledi.

Başkent Riyad’da başlayan, ‘Terörle Mücadele İslam Askeri Koalisyonu’nun ilk toplantısında konuşan Veliaht Prens, 40’dan fazla ülkenin teröre karşı işbirliği yaparak, çok güçlü bir işaret gönderdiğine dikkat çekti.

‘Teröre karşı müttefikler’ sloganıyla düzenlenen toplantıya, İslam Koalisyonu üye ülkeleri savunma bakanlarının yanı sıra, koalisyonun destekçisi ülkelerden resmi heyetler ve Suudi Arabistan’dan diplomatik bir gözlem heyeti katıldı.

Toplantıda, koalisyonun genel stratejisi, terörle mücadeledeki faaliyetleri ve geleceğe yönelik girişimleri ele alınacak.

Ayrıca toplantıda, terörizme karşı mücadele amacıyla, İslam Askeri Koalisyonu’na katılan ülkelerin stratejik vizyonu, barışı seven ülkeler ve uluslararası örgütlerin desteğiyle; entelektüel ve medya alanlarındaki çabalarını koordine edip birleştirmek, terörizmin finansmanı ile mücadele etmek, her türlü terörizm ve aşırılık karşısında askeri seçeneği kullanmak ve diğer uluslararası çabaları korumak konuları ele alınacak.