Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens hayır kurumlarına 15 milyon riyal bağışladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, kendi özel hesabından ‘Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’in Suud Arabistan’daki tüm hayır kurumlarını destekleme’ projesi kapsamında Mekke-i Mükerreme’deki hayır kurumlarına 15 milyon riyal bağışladı.

Veliaht Prens’in hayır yardımından 14 bin 914 kişi, 10 hayır kurumu yararlandı. Ayrıca bu bağıştan yetimleri gözeten 5 grup, kanser hastaları, dullar, boşanmışlar, evliler ve muhtaç aileler istifade etti.

Muhammed bin Selman’ın hayır projesi, genel olarak kar amacı gütmeyen sektörleri ve özellikle hayır kurumlarını gözetme çerçevesinde gerçekleşmekte. Söz konusu yardım ülkenin vatandaşlarına ve toplumun her kesimine fayda sağlayacak. Hayır kurumları, toplumun fertlerine olanak sağlama konusunda büyük rol oynamakta. Kar amacı gütmeyen sektörlere daha fazla katılımı sağlarken, topluma yararlı proje ve programları desteklemekte.

Veliaht Prens’in hayır kurumlarına destek projesi, Krallık’ın tümünü kapsamakta ve hayırdan yararlananlar çeşitli kesimlerden olmaktadır. Geçen hafta Riyad’ta 23 milyon riyal tutarında yardım yapıldı ve 11 bin 680 muhtaç yararlandı. Ayrıca yapılan hayır 14 hayır kurumunu, 7 yetimleri gözeten grubunu da kapsadı. Yapılan yardımdan kanser hastaları, dullar, boşanmışlar, müstakbel çiftler ve iffetli ve muhtaç aileler de istifade etti.