Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens, Houston’da Aramco Araştırma Merkezini ziyaret etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, dün, eski ABD Başkanları George H.W. Bush ve oğlu George W. Bush’un yanı sıra eski ABD Dışişleri Bakanı James Baker’ı ziyaret etti.

Muhammed bin Selman’ın ABD ziyareti şerefine eski Başkan Bush’un Houston’daki evinde bir öğle yemeği resepsiyonu düzenlendi.

Öte yandan Veliaht Prens Harvey Kasırgası’nın vurduğu ve Suudi gönüllülerin çabaları ile yeniden inşa edilen evlerden birini ziyaret etti.

Muhammed bin Selman, Houston Belediye Başkanı Sylvester Turner ve Habitat for Humanity Örgütü İcra Direktörü Allison Hay ile bir araya geldi.

Turner ve Hay, Harvey Kasırgası sonrasında Suudiler tarafından Houston’a verilen destek sebebiyle Veliaht Prens’e takdir ve teşekkürlerini ifade etti.

Ziyaretin sonunda, kasırgadan etkilenen ev sahiplerinden biri, yardım ve desteklerinden dolayı Suudi Arabistan ve halkına olan takdirlerini dile getirdi.

Daha sonra Suudi gönüllülerle bir araya gelen Muhammed bin Selman, Suudi gençlerine insani yardım faaliyetlerine katılmaları ve kasırga sonucu etkilenen komşularına destekleri nedeniyle onlara teşekkür etti.

ABD’ye yaptığı resmi ziyaretinin sonuçlanmasından ardından Veliaht Prens, Houston’da bulunan ve ABD’de araştırma odaklı çalışmalar yapan Suudi Aramco Araştırma Merkezi’ne geldi.

Muhammed bin Selman burada, Aramco’nun yüksek verimli otomotiv motor teknolojisi üzerine bir sunumun yanı sıra merkezin araştırma alanları ve Aramco’nun stereografik görüntüleme (Hologram) teknikleri üzerine kısa bir sunum izledi.

Ziyaretin sonunda Aramco Genel Müdürü Mühendis Amin el-Nasser, ham petrolü rafinasyon işlemleri olmadan kimyasal ürünlere dönüştürme konusunda aldıkları patent sertifikasını Veliaht Prens’e hediye olarak sundu.

Muhammed bin Selman merkez çalışanlarına hitaben, “Yaptığınız iş harika. Dünyaya faydası dokunacak” dedi.