Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens, Kushner ile Ortadoğu barış sürecini görüştü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, yaklaşık üç hafta sürecek olan resmi ABD ziyareti kapsamında Trump’ın damadı ve üst düzey Beyaz Saray Danışmanı Jared Kushner ve Trump’ın Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt ile bir araya geldi.

Washington’daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada Veliaht Prens’in görüşmede Ortadoğu’da barış planının geleceği ve çatışmalara kalıcı bir çözüm bulma konularında istişarede bulunarak Riyad’ın barış sürecine yönelik çabalara odaklandığı ifade etti.

ABD’nin CBS televizyon kanalında yayınlanan ‘60 Dakika’ programında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Veliaht Prens, ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması ve bunun Trump’ın damadı Jared Kushner tarafından yürütülen barış sürecinin seyri üzerindeki etkisi hakkındaki soruyu yanıtladı. Veliaht Prens cevabında “Gerginlik yaratabilecek herhangi bir başlığa odaklanmamaya çalışıyoruz. Bu yüzden sadece Filistin halkının ve herkesin çıkarlarını destekleyen konulara odaklanıyoruz” dedi.