Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens Muhammed bin Selman, dünyanın en etkili 50 lideri arasında | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD merkezli Bloomberg televizyonu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’i 2017 yılında dünya ticaretine etkilerine göre sıraladığı dünyanın en etkili 50 lideri listesinde üçüncü sırada gösterdi. Listede, siyaset, ekonomi, kültür ve teknoloji alanından 50 lider bulunuyor.

Bloomberg’in haberine göre, Muhammed Bin Selman’ın dünyanın en etkili liderleri listesinde üçüncü sırada bulunmasının sebebi, Selman’ın Suudi Arabistan’da ortaya koyduğu 2030 Vizyonu ve Aramco Petrol Şirketi’ne 2018 yılından sonra uluslararası aboneliğin kabul edilmesi fikri olarak açıklandı.

Muhammed bin Selman’ın Suudi Arabistan’ın Dünya Yatırım Fonu’na katkısını artırarak, Suudi Arabistan’ın bu alanda dünyanın en büyük yatırım fonuna sahip olmasını sağlayan aktif bir program başlattığına dikkat çekilen haberde, Suudi Arabistan’ın ABD’de 20 milyon dolarlık bir yatırım yaptığı, ayrıca, Soft Bank ile yaptığı anlaşma kapsamında, 5 yıl içinde Dünya Yatırım Fonu’na 45 milyon dolar sağlayacağı ve bu rakamın 93 milyon dolara ulaşmasının beklendiği kaydedildi.