Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens Muhammed bin Selman’dan Trump’a teşekkür mektubu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in talimatları ve Fransa hükümetinin davetine cevap olarak resmi bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Fransa’ya gidiyor.

Veliaht Prens, bu ziyaretinde iki ülke arasındaki ilişkileri ilerletmek ve ortak konuları görüşmek üzere Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve bir takım üst düzey Fransız yetkililerle bir araya gelecek.

Muhammed bin Selman, ABD’den ayrılmadan önce ABD Başkanı Donald Trump’a bir teşekkür mektubu göndererek şu ifadeleri kullandı;

“Dost ülkenizden memnuniyetle ayrılıyorum. Misafirperverliğiniz ve sıcak karşılamanız için size teşekkür ve şükranlarımı sunmak isterim. Bu ziyaret vesilesi ile iki ülke arasındaki bütün alanlarda genişlemeye devam eden tarihi ve stratejik ilişkilere bir kez daha saygı duydum. Ziyaret esnasında gerçekleşen görüşmelerin, iki dost ülke ve halkımızın yararına karşılıklı işbirliği bağlarını güçlendirmede ve bu ilişkilerin derinleştirilmesinde katkısı bulunacağını vurguluyorum. Size sağlık ve mutluluk, dost ABD halkına da refah ve ilerlemelerinin devam etmesini dilerim. Muhammed bin Selman bin Abdulaziz Al Suud.”