Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens: Suudi Arabistan-ABD ilişkileri güçlü ve sağlamdır | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman Bin Abdulaziz, Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliği’nde, Suudi-ABD arasındaki 70 yıllık ortaklık onuruna düzenlenen akşam yemeği organizasyonunda yaptığı konuşmada, iki ülke arasında stratejik ortaklık ilişkisi bulunduğuna bu ilişkiler güçlü ve sağlam olduğunu söyledi.

Konuşmasında, iki ülke arasındaki sağlam ve güvenilir ilişkilerin Suudi Arabistan Krallığı’nın kuruluşuna kadar dayandığını belirten Veliaht Prens, her alanda başarıların devam ettirilebilmesi için fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Suudi Arabistan-ABD ilişkilerinin Kral Selman Bin Abdulaziz ve Başkan Donald Trump liderliğinde yeni bir aşamaya geldiğine dikkat çeken Bin Selman, ABD Başkanı Donald Trump’ın Riyad’a gerçekleştirdiği ziyaretin bu ilişkileri daha fazla güçlendirdiğini sözlerine ekledi.

Organizasyonda, Muhammed Bin Selman’ın yanı sıra, Prens Bender Bin Sultan Bin Abdulaziz, George W. Bush, Dick Chaney, Lindsay Graham, James Parker, Norman Charlstkov ve William Cohen de birer konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmacılar, iki ülke liderlerinin ilişkilerin geliştirilmesi noktasında oynadıkları rollerden övgüyle bahsetti.

Organizasyondai eski ABD Başkanı George W. Bush, Senatör John McCain ve General Norman Charltkov’a, Suudi Arabistan-ABD ilişkilerinin geliştirilmesi noktasında sarf ettikleri çabalar nedeniyle plaket takdim edildi.