Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens yeni komuta kademesini açıkladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, Riyad’da Kraliyet emri ile yeni askeri görevine terfi edilen ve atananları tebrik etti. Veliaht, “Allah vatanınız ve dininize hizmette sizi başarılı kılsın” dedi.

Veliaht Prens, üst düzey yetkililerin katıldığı törende, Krallık emri ile Korgeneral Fayad bin Hamad el-Ruveyli’yi Genel Kurmay Başkanı, Fahd bin Türki bin Abdulaziz Ortak Kuvvetler Komutanlığı’na, General Mutlak bin Salem el-Azaima Genelkurmay Başkan Yardımcılığına, General Carullah bin Muhammed el-Aluti, Stratejik Füze Kuvvetleri Komutanlığına, General Fahd bin Abdullah el-Mutir Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na, General Mezid bin Süleyman e-Umru Hava Savunma Güçleri Komutanlığı’na, ,General Türki bin Bender bin Abdulaziz Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevine getirildiğini ilan etti.

Öte yandan Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Yemame Sarayı’ndaki Ekonomik İşler ve Kalkınma Konseyi Toplantısı’na başkanlık etti. Toplantıda devlet bütçesinin incelenmesi, işletme ve sermaye harcamaları, borç ve kamu borç göstergeleri ele alındı.

Ayrıca toplantı sırasında 2017 yılı boyunca kaydedilen ilerlemeler ve hedeflere ilişkin detaylı bir sunumu ile ‘Vizyon 2030’ projesinin yıllık raporu da incelendi.