Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Veliaht Prens’ten Sisi’ye: Görüşmelerimiz, iki ülke arasındaki güçlü ilişkileri sağlamlaştırdı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, resmi bir ziyarette bulunmak için İngiltere’ye gitmek üzere Mısır’da ayrıldıktan sonra Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi’ye hitaben bir mesaj yayınlandı. Veliaht Prens mesajında, görüşmelerin, iki ülke arasındaki güçlü ilişkileri sağlamlaştırdığını ifade etti.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman mesajında; “Kardeş ülkenizden ayrılırken, bana ve beraberimdeki heyete sunulan hoş karşılama ve misafirperverlik için minnettarlığımı ve şükranlarımı ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Veliaht Prens Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’ye hitaben mesajında şu ifadelere yer verdi; “İki kardeş ülkenin ve halkının çıkarlarına ulaşmayı, bölgedeki güvenlik ve istikrarı güçlendirmeyi hedefleyen Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in görüşlerine uygun olarak, görüşmelerimiz, iki ülke arasındaki güçlü ilişkileri ve her alanda işbirliğini daha da derinleştirmek üzere ortak isteğimizi sağlamlaştırdı. Sizlere, ülkenize ve halkınıza sağlık ve mutluluk dilerim.”