Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Venezuela, Kolombiya’yı diplomatik temasları durdurmakla suçladı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Venezeula Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Kolombiya hükümetinin, diplomatik temasları en üst düzeyde durdurduğunu açıkladı.

Bakan Arreaza, “Kolombiya, Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti’nin meşru hükümetiyle diplomatik temasları durdurmaya karar verdi. Kolombiya Dışişleri Bakanı Carlos Holmes Trujillo ile temasa geçmedim” dedi.

Arreaza, Kolombiyalı silahlı bir grubun, Amazon sınır bölgesinde Venezuela askeri güçlerine saldırarak 3 askeri öldürüp, 10’unu da yaralamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Kolombiya hükümetinin devam eden diplomatik sessizliğini de eleştirdi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kolombiya hükümetini ortak sınırda güvenliğe ilişkin sorumluluklarını terk etmekle suçlayarak, saldırıya dair paramiliter gruplara suçlama yöneltti.

Muhalefet liderleri ise, söz konusu saldırının solcu örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusu’na bağlı bir hücre tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Venezuela Dışişleri Bakanı, “Başkan Nicolas Maduro, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque’nin Kolombiya’yı yönetmesini, Venezuela’ya yönelik heveslerini terk etmesini ve Kolombiya için bütün zorluklarla birlikte barışa ulaşmak için kendini adamasını istedi” diyerek Venezuela’nın demokrasiyi sürdürmeye devam edeceğini vurguladı.