Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Venezuela Kudüs’ü Filistin’in ebedi başkenti olarak kabul ediyor’ | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Filistin Dışişleri Bakanı Riad al-Maliki, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun ülkesinin Kudüs’ü Filistin Devletinin ebedi başkenti olarak gördüğünü açıkladı. Maliki, Maduro’nun ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs hakkındaki kararı karşısında Filistin hükümeti ve halkıyla dayanışma içinde olduğunu bildirdiğini söyledi.

Öte yandan Maduro, ülkesinin Kudüs’ü Filistin devletinin ebedi başkenti olarak tanıdığını vurgulayan bir destek mesajı yayınladı.

Maduro, Filistin davasıyla ilgili Amerikan politikalarını kınayarak, partisinin, bu ayın ilerleyen zamanlarında bir araya gelip her alanda Fİlistin hükümeti ve hakının yanında oldukları mesajı vereceğini söyledi.

Maliki bu ziyaret esnasında Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Eriaza ve Venezuela Ulusal Kurucu Meclis Başkanı Dr. Delcy Rodríguez ile de görüştü. Görüşmede, her iki bakanda Filistin meselesinin Venezuela’nın dış ve milli politikasının temel direklerinden biri olduğunu vurguladı. “Trump’ın verdiği karar bu gerçeği değiştirmeyecek, aksine Venezuela’nın Filistin halkının vazgeçilemez haklarına verdiği desteği güçlendirecektir” dediler.